HABER ARŞİVİ

AVUKAT HAKLARI BÖLGE ÇALIŞTAYI KONYA BAROSU'NUN EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TBB AVUKAT HAKLARI MERKEZİ BÖLGE BAROLARI ÇALIŞTAYI OSMANİYE BAROSU'NUN EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Türkiye Barolar Birliğinin 08.10.2016 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında; "Avukat Hakları Merkezi tarafından alınan kararlardan ekli broşürün 7 ve 8. Sayfalarında belirtilen 1, 2 ve 3 numaralı kararlar konusunda gerekli işlemleri yapmak üzere Birlik Başkanına yetki verilmesine, diğer maddelerle ilgili olarak bilgi edinilmesine,.." karar verilmiştir.
TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ AVUKAT HAKLARI MERKEZİ OLAĞAN TOPLANTISINDA CEZAEVLERİNDE BULUNAN AVUKATLARIN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ GÖRÜŞÜLDÜ
AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİ'NE BAŞVURUYA İLİŞKİN YARARLI BİLGİLER
TBB AVUKAT HAKLARI MERKEZİ TARAFINDAN DÜZENLENEN "AVUKAT HAKLARI ÇALIŞTAYI", İZMİR BAROSU'NUN EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Avukatın haksız olarak azli halinde, davacı avukatı Avukatlık Kanunu 164/4.maddede düzenlenen müvekkil vekalet ücreti ve 164/son fıkrasında düzenlenen karşı yan vekalet ücretini talep hakkına sahiptir.
"Siyasi Davalarda Avukatlık" konulu panel ve forum, 6 Mayıs 2016 tarihinde Türkiye Barolar Birliği'nde gerçekleştirildi.
Panel videosunu görüntümelek için tıklayınız
"Merkezimiz Yürütme Kurulu 24.03.2016 tarihinde toplandı"
TÜRKIYE BAROLAR BIRLIĞI AVUKAT HAKLARI MERKEZİ VE KAYSERİ BAROSU'NUN EV SAHİPLİĞİNDE, BÖLGE BAROLARI KATILIMI İLE 5 MART 2016 GÜNÜ ÇALIŞTAY DÜZENLEMİŞTİR.
ANAYASA MAHKEMESİ 6100 SAYILI HMK'NIN 20. MADDESİNİN 1 NUMARALI FIKRASINDA YER ALAN "...bu karar verildiği anda kesin ise bu tarihten..." İBARESİNİ İPTAL ETTİ.
KARAR İÇİN TIKLAYINIZ
Avukatlık Mesleğinin Etkinliğinin Artırılması İçin Yapılması Gerekenler konulu Ödüllü Proje Yarışmasında Yayınlanması Öngörülen Projeler
İKİ FARKLI OLAY;
- Hakim, avukatı beğenmedi: Teröre sempati duyuyorsun, sorguya giremezsin!
- Hakim, duygulandırdı: "Ne demek avukat hanım hepimiz aynı geminin yolcusuyuz"
TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ TARAFINDAN HAZIRLANAN ÜCRET KARŞILIĞI BİRLİKTE ÇALIŞAN AVUKATLAR YÖNETMELİĞİ 26 ARALIK 2015 TARİHİNDE RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRMİŞTİR
VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ HAKKINDA
2015-2016 YILI AVUKATLIK ÜCRET TARİFESİ YAYIMLANDI
ÖZGECAN DAVASINDA KARAR
Şubat ayı içinde korkunç bir cinayet sonucu öldürülen Özgecan Aslan'ın bugün Tarsus Adalet Sarayında yapılan duruşmasında; üç sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Ayrıca tecavüz ve diğer suçlardan da minibüs şoförü Ahmet Suphi Altındöken'e 27, arkadaşı Fatih Gökçe'ye 24 yıl hapis cezası verildi.
Ankara Adliyesinde seminer nedeniyle duruşmaya katılmayan hakimin yerine stajyer hakimin yargılama yapması üzerine Avukat İlke Yakupoğlu ERGÜN olayla ilgili tutanak tuttu.
HSYK'DAN AVUKATLARA DOSYA İNCELEME İZNİ
www.hakkinvar.org adresli, Avukatlık Kanunu'na aykırı bir şekilde hukuki danışmanlık hizmeti veren "Hakkın Var Hukuksal Mücadele Derneği"ne ait internet sitesinin yayınının durdurulması, kaldırılması ve siteye erişimin engellenmesi için Türkiye Barolar Birliği tarafından 26.08.2015 tarihinde Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği'ne yapılan başvuru kabul edilmiş olup, Türkiye Barolar Birliği nezdinde tüm avukatların kişilik haklarının zarara uğratıldığı gerekçesiyle siteye erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
KARAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

© 2015 Türkiye Barolar Birliği Avukat Hakları Merkezi | ahm.barobirlik.org.tr | Tasarım : TBB Bilgi İşlem